Лихівська селищна рада
П'ятихатський район Дніпропетровська область
Проекти рішень
від 30 березня 2020р. № 
Про перейменування комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад «Журавлик» Лихівської селищної ради»
Опубліковано 30 березня 2020

      Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 23, 25 Закону України «Про освіту», ст.13 п.1, п.2. Закону України «Про дошкільну  освіту», з метою приведення у відповідність до чинного законодавства установчих документів комунального  закладу дошкільної освіти «Журавлик» Лихівської селищної ради», ст. 78 Господарського кодексу України, наказом Міністерства  юстиції України від 05.03.2012 року №368/5  «Про затвердження вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки»враховуючи рекомендації постійної комісії селищної ради з соціально-гуманітарних питань, селищна рада вирішила:

   1. Перейменувати комунальний  заклад «Дошкільний навчальний заклад «Журавлик» Лихівської селищної ради» на  комунальний  заклад дошкільної освіти «Журавлик» Лихівської селищної ради».

 2.Затвердити  Статут комунального  закладу дошкільної освіти ««Журавлик» Лихівської селищної ради»  в новій редакції (додаток 1).

    5. Завідувачу комунального  закладу дошкільної освіти ««Журавлик» Лихівської селищної ради»  Сивуліч С.В. здійснити всі необхідні заходи щодо державної реєстрації нової редакції статуту закладу, відповідно до вимог діючого законодавства України.

   6.Контроль за виконання цього рішення покласти на постійну комісію з соціально-гуманітарних питань ( САМОЙЛЕНКО).

Селищний голова                                                                                 Л.С.Горбенко









 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 рішенням Лихівської селищної ради

П`ятихатського району

Дніпропетровської  області 

№          від         2020 року

        

Селищний голова __________Л.С. Горбенко


М.П.


 

 

 










                                                               


С Т А Т У Т


Комунальний заклад дошкільної освіти

«Журавлик»

Лихівської  селищної  ради

Пятихатського району  Дніпропетровської області

Код ЄДРПОУ 34310970

 










                                                             2020


1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Комунальний заклад дошкільної освіти «Журавлик», (далі –  заклад дошкільної освіти), Лихівської селищної ради Пятихатського району Дніпропетровської області створений для забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для фізичного, розумового і духовного розвитку.

1.2.Повна назва закладу: комунальний  заклад  дошкільної освіти  ««Журавлик»  Лихівської селищної ради».

Скорочена назва закладу : КЗДО «« Журавлик» Лихівської селищної ради».

1.3.Юридична адреса  закладу дошкільної освіти52120, Дніпропетровська область, П’ятихатський район,  смт. Лихівка, вул. Миру, 3.

1.4.Засновником та власником  закладу дошкільної освіти є Лихівська селищна об’єднана територіальна громада П’ятихатського району Дніпропетровської області в особі Лихівської селищної ради П’ятихатського району Дніпропетровської області (далі – Лихівська селищна рада). Органом управління є виконавчий комітет Лихівської селищної ради П`ятихатського району Дніпропетровської області. Заклад дошкільної освіти фінансується з бюджету Лихівської селищної ради у межах асигнувань, передбачених на утримання  закладів дошкільної освіти. Додаткове фінансування здійснюється за рахунок інших джерел, незаборонених законодавством.

 1.5. Заклад дошкільної освіти в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту»,  «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, затверджений постановою Міністрів України від 12 березня 2003р.  №305 та іншими нормативно-правовими актами і власним статутом.

1.6. Заклад дошкільної освіти є юридичною особою, має печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власним реквізитами, реєстраційний рахунок в органах Державного казначейства (для державних і комунальних закладів).

1.7.Діяльність  закладу дошкільної освіти  направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти; збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей  та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності  продовжувати освіту

1.8. Заклад дошкільної освіти самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством,  положенням та даним Статутом.

1.9. Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

 - реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;

- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;

- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально – технічної бази.

1.10.Взаємовідносини між  закладом дошкільної освіти з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

2. КОМПЛЕКТУВАННЯ  ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

2.1. Заклад розрахований на 90 (девяносто) місць згідно з проектними потужностями.

2.2.Порядок комплектування закладу дошкільної освіти визначається Засновником.

2.3.Заклад дошкільної освіти встановлює кількість груп відповідно до рішення місцевих органів виконавчої влади на підставі запитів батьків.

2.4. Групи комплектуються за різновіковими ознаками.

2.5. У  закладі дошкільної освіти функціонують 2 (дві) групи загального розвитку денного перебування.

2.6.За необхідністю до закладу дошкільної освіти зараховуються діти з особливими потребами та організовується робота групи короткотривалого перебування по соціальній адаптації та підготовці до школи дітей 6-го року життя, які не відвідують  заклади дошкільної освіти.

2.7. Наповнюваність груп дітьми віком від трьох до шести (семи) років  становить  до 20 осіб.

2.8. До  закладу дошкільної освіти зараховуються діти віком від 3-х років в групу молодшого дошкільного віку,  з 4 років до групи старшого дошкільного віку.

2.9. Для зарахування дитини у  заклад дошкільної освіти необхідно надати:

- заяву від батьків; 

- свідоцтво про народження;

- медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний заклад;

- медичну довідку про епідеміологічне оточення; 

- документи для встановлення батьківської плати.

2.10. За дитиною зберігається місце у  закладі  дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 днів).

2.11. Відрахування дітей з  закладу дошкільної освіти може здійснюватись:

-  за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

-  на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі цього типу; - у разі несплати без поважних причин батьками або особами,  які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

2.12. Термін письмового повідомлення батьків або осіб, які їх замінюють про відрахування дитини - 10 днів.

 2.13. Заклад дошкільної освіти здійснює соціально-педагогічний патронат сім'ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, але не відвідують закладів дошкільної освіти, та надання консультаційної допомоги сім'ї.  Діти, які перебувають у закладі дошкільної освіти під соціально-педагогічним патронатом, беруться на облік у цьому закладі.

3. РЕЖИМ РОБОТИ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ


3.1.  Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 9 - ти годин. Вихідні дні субота, неділя.

3.2.  Щоденний графік роботи закладу з 8.00 до 17.00.

3.3. Щоденний графік роботи груп дошкільного закладу 9-ти годинний,  короткотривалого перебування до 3-х годин.


4. ОРГАНІЗАЦІЯ  ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ  ОСВІТИ

4.1. Навчальний рік у  закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у  закладі дошкільної освіти проводиться оздоровлення дітей.

4.2.   Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

4.3. План роботи  закладу дошкільної освіти схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником  закладу і погоджується начальником відділу з питань освіти, культури, туризму, молоді, спорту та соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Лихівської селищної ради.

4.4. У  закладі дошкільної освіти навчання і виховання дітей  здійснюється українською мовою.

4.5. Освітній  процес у  закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція), затвердженого МОН  України від 22 травня 2012 року та програмами розвитку дитини дошкільного віку, затвердженими МОН України.

4.6. Заклад дошкільної освіти може надавати додаткові освітні послуги, понад обсяги Базового компонента дошкільної освіти. Послуги можуть бути платні або безоплатні, передбачені законодавством України,  на основі угоди між батьками, або особами які їх замінюють, та закладом дошкільної освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного Міністерством освіти і науки разом з Міністерством охорони здоров’я України. Відмова батьків запропонованих додаткових освітніх послуг не може бути підставою для відрахування дитини закладу.

5. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У  ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

5.1. Порядок забезпечення продуктами харчування встановлюється Засновником або уповноваженим ним органом.

5.2.   Заклад дошкільної освіти забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального розвитку з дотриманням натурального набору продуктів, визначених Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством освіти і науки України, за погодженням з Мінфіном України.

(Порядок забезпечення продуктами харчування проводиться приватними підприємцями, що заключили договір за наявності сертифікатів якості. Умови постачання відповідають санітарно- гігієнічним правилам і нормам)

5.3. У  закладі дошкільної освіти встановлено 3-х разове харчування. У групах з короткотривалим перебуванням харчування не передбачено.

  • 5.4. Контроль за організацією та якістю харчування, вітамінізацією страв, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичного працівника та керівника  закладу.

6. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

6.1. Медичне обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти здійснюється на безоплатній основі медичним працівниками, які входять до штату закладу або відповідних закладів  охорони здоров’я.

6.2. Медичний персонал  здійснює лікувально-профілактичні заходи, в тому числі проведення обов’язкових медичний оглядів, контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартування, дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування.

6.3.  Заклад дошкільної освіти надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

7. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО  ПРОЦЕСУ

7.1. Учасниками освітнього процесу у  закладі дошкільної освіти є: діти дошкільного віку, керівник, педагогічні працівники, медичний працівник, помічники вихователів, батьки або особи, які їх замінюють, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти.

7.2. За успіхи в роботі учасники освітнього процесу можуть  бути відзначені  державними та місцевими нагородами, іншими видами морального та матеріального заохочення працівників освіти у відповідності до законодавства України.

 7.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти на:

          - безоплатну освіту;

- безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

-  захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди і здоров’ю, моральному та духовному розвитку;

-  захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;

-  здоровий спосіб життя.

 7.4. Права батьків або осіб, які їх замінюють:

- обирати та бути обраним до органів громадського самоврядування закладу;

- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;

- брати участь у покращенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально технічної бази закладу;

- відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;

- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді.

7.5. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані:

-  своєчасно вносити плату за харчування дитини в  закладі дошкільної освіти у встановленому порядку;

- своєчасно повідомляти  заклад дошкільної освіти про можливість відсутності або хвороби дитини;

-  виконувати батьківську угоду;

- слідкувати за станом здоров’я дитини;

- інші права, що не суперечать законодавству України.

7.6. На посаду педагогічного працівника закладу дошкільної освіти призначається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, а саме, освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України "Про освіту" – вищу або середню спеціальну освіту), яка забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки (ст.31 Закону України «Про дошкільну освіту»).

  • 7.7.  Трудові відносини регулюються законодавством України  «Про працю», Законами України «Про освіту, «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.

 7.8. Педагогічні працівники мають право:

- на вільний вибір педагогічних доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;

- брати участь у роботі самоврядування закладу;

- на підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах тощо;

- проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;

- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу дошкільної освіти;

- на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;

- об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність не заборонена законодавством;

- на захист професійної честі та власної гідності;

- інші права, що не суперечать законодавству України.

 7.8. Педагогічні працівники зобов’язані:

- виконувати Статут, правила внутрішнього розпорядку, умови контракту чи трудового договору; виконувати накази та розпорядження керівництва;

- дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;

- забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від психічного фізичного насильства;

- брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;

- співпрацювати з сім’ями вихованців закладу дошкільної освіти з питань навчання і виховання дітей;

- сприяти задоволенню попиту батьків на додаткові освітні послуги;

- залучати до навчання дітей, які не відвідують заклади дошкільної освіти;

- інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.

  7.9. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до закладу дошкільної освіти завідуючим  закладу.

7.10. Працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я дитини згідно  із законодавством.

7.11. Працівники  закладу дошкільної освіти у відповідності до статті 26 Закону України «Про забезпечення  санітарного та епідемічного благополуччя населення»  проходять періодичні    медичні  огляди згідно з вимогами органів місцевого самоврядування та санітарно – епідеміологічної служби.

  7.12. Працівники закладу дошкільної освіти підлягають атестації, яка здійснюється, як правило,  один раз на п’ять років  відповідно до Типового  положення «Про атестацію  педагогічних працівників України», затвердженого Міністерством  освіти і науки України.

  7.13. Педагогічні працівники, які системно порушують Статут, правила внутрішнього розпорядку закладу дошкільної освіти,  не виконують  посадових обов’язків, умови колективного договору (контракту)  або за результатами  атестації не відповідають займаній посаді,  звільняється  з роботи відповідно до чинного законодавства.

7.14. Інші працівники мають права та обов’язки, які не суперечать законодавству України.

8. УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

8.1.Управління закладом дошкільної освіти здійснюється                      виконавчим комітетом Лихівської селищної ради П`ятихатського району Дніпропетровської області у межах повноважень, передбачених законодавством. (далі - Орган управління) .

8.2 До компетентності ВЛАСНИКА (ЗАСНОВНИКА) належить:

8.2.1. Затвердження завідувача  закладу дошкільної освіти;

8.2.2. укладення контракту із  завідувачем  закладу;

8.2.3. Заохочення та притягнення завідувача закладу до дисциплінарної відповідальності;

8.2.4. Затвердження та внесення змін до Статуту закладу;

8.2.5. Затвердження структури та граничної чисельності працівників закладу;

8.3.6. Розпорядження основними засобами закладу;

8.2.7. Погодження створення відокремлених структурних підрозділів закладу та спільних установ;

8.2.8. Реорганізація закладу, його ліквідація, затвердження передавального акта, розподільчого чи ліквідаційного балансу.

 8.2.9. Власник (засновник) у межах чинного законодавства України має право приймати рішення з будь-яких питань діяльності закладу.

8.3. Орган управління :

Затверджує штатний розпис закладу;

Затверджує кошторис закладу, контроль за ефективністю використання фінансових, матеріальних і трудових ресурсів, цільове й ефективне використання бюджетних коштів;

Здійснює контроль за організацією первинного обліку закладу, отримання в установленому порядку статистичної та бухгалтерської звітності;

Контролює дотримання закладом законодавства у сфері освіти;

Погоджує і подає на затвердження Власнику(засновнику) Статут закладу;

Сприяє навчально-методичному забезпеченню  закладів;

Формує замовлення на придбання навчально –методичних посібників та іншої навчально-методичної літератури, навчальних програм;

Вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування закладу дошкільної освіти; введенню в дію його нових приміщень, комплектування меблями, відповідним обладнанням, навчально – методичними посібниками тощо;

Організовує підготовку закладу до нового навчального року, зокрема , до роботи в осінньо-зимовий період, проведення поточного та капітального ремонту приміщень;

Здійснює контроль за дотриманням правил техніки безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму в закладі дошкільної освіти та надання практичної допомоги у проведенні відповідної роботи;

Координує роботу закладу;

Здійснює контроль і забезпечує нагляд за якістю харчування у закладі дошкільної освіти;

Вносить пропозиції щодо організації безоплатного медичного обслуговування дітей в закладі, здійснення оздоровчих заходів;

Прогнозує потребу закладу  у педагогічних працівниках і спеціалістах;

Сприяє наданню педагогічним працівникам державних гарантій, передбачених законодавством, вживає заходів для соціального захисту учасників освітнього процесу;

Організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

Організовує проведення атестації педагогічних і керівних кадрів закладу;

Розглядає та вносить в установленому порядку пропозиції щодо заохочення та нагородження працівників закладу;

Здійснює інші повноваження щодо управління роботою закладу згідно з чинним законодавством України і відповідно до рішення Власника (засновника).


8.3. Безпосередньо керівництво роботою закладу дошкільної освіти здійснює його завідувач, який призначається і звільняється з посади Власником (засновником)  закладу з дотриманням законодавства України.

Завідувач  закладу дошкільної освіти:

  - здійснює керівництво і контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти;

   - діє від імені закладу, представляє його у всіх державних та інших органах,  установах і організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

  - розпоряджається в установленому порядку майном і коштами закладу дошкільної освіти, і відповідає за дотримання фінансової дисципліни там збереження матеріально-технічної бази закладу;

  - приймає на роботу та звільняє з роботи працівників закладу дошкільної освіти;

  - видає в межах своєї компетенції накази  і контролює їх виконання;

  - контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;

  - затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;

   - забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;

- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;

 -  контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потреб;

 - підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

 - організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;

 - щороку звітує про навчально-виховну, методичну, економічну і фінансово-господарську діяльність закладу дошкільної освіти на загальних зборах(конференціях) колективу та батьків або осіб, які їх замінюють.

8.4. Постійно діючий колегіальний орган у дошкільному закладі – педагогічна рада.  До складу педагогічної ради входять: керівник, педагогічні працівники, медичні працівники, інші спеціалісти. Можуть входити голови батьківських комітетів. Запрошеними за правом дорадчого голосу можуть бути представники громадських організацій, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти , батьки або особи, які їх замінюють.

Педагогічна рада закладу:

розглядає питання освітнього процесу в закладі дошкільної освіти та приймає відповідні рішення;

організовує роботу що до кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, провадження досягнень науки, передового педагогічного досвіду;

  -  приймає рішення з інших питань професійної діяльності педагогічних працівників.
    Робота педагогічної ради планується довільно відповідно до потреб закладу дошкільної освіти.

    Кількість засідань педагогічної ради становить не менше чотирьох  на рік.

8.5.Головою педагогічної ради є завідувач  закладом дошкільної освіти.

   Голова педагогічної ради:

організує діяльність педагогічної ради;

інформує членів педагогічної ради про засідання;

визначає порядок денний засідання педагогічної ради;

контролює виконання рішень педагогічної ради.

  •     8.6. Органом  громадського самоврядування закладу є загальні збори колективу закладу та батьків або осіб, які їх замінюють, які скликаються на рідше  один раз на рік.  Термін їх повноважень становить один рік. Рішення загальних  зборів  приймаються  простою  більшістю  голосів  від загальної кількості присутніх.

Загальні збори:

-  приймають Статут, зміни і доповнення;

-  обирають раду дошкільного закладу, її членів і голову, встановлюють  терміни її повноважень;

- заслуховують звіт керівника закладу, голови ради дошкільного закладу з питань статутної діяльності закладу, діють шляхом таємного або відкритого голосування ;

- розглядають  питання навчально-виховної, медичної та  фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти;

- затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку закладу дошкільної освіти.

8.7 Представницьким органом батьківської громадськості в закладі дошкільної освіти є батьківський комітет. Батьківський комітет обирається загальними батьківськими зборами у певній кількості  осіб. Очолює батьківський комітет голова, який обирається членами комітету.

8.8. Батьківський комітет за допомогою постійних та тимчасових комісій допомагає закладу дошкільної освіти:

в організації педагогічної пропаганди серед батьків та населення, в організації загальних батьківських зборів та конференцій;

у встановленні зв`язку педагогів з родинами вихованців;

в охороні життя та здоров’я дітей;

у зміцненні матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти, організує участь батьків в ремонті приміщень, обладнання, в благоустрої та озеленінні ділянки, у виготовленні посібників.                                                

Засідання батьківського комітету скликаються один раз в квартал.

Рішення приймаються простим голосуванням при наявності двох третин членів комітету.

Рішення батьківського комітету узгоджуються із завідуючим закладом дошкільної освіти.

8.9. Батьківський комітет має право:

брати участь в обстеженні житлово-побутових умов вихованців, які перебувають у несприятливих соціально-економічних умовах;

встановлювати зв’язки з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, громадськими організаціями, підприємствами, навчальними та науковими установами щодо надання фінансової та матеріально-технічної допомоги закладу, захисту здоров’я і життя вихованців, організації підвозу та харчування вихованців, благоустрою та з питань забезпечення санітарно-гігієнічних умов у закладі дошкільної освіти;

сприяти залученню додаткових джерел фінансування закладу: кошти  батьків  або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування і цільові  внески фізичних  і юридичних осіб,  інших  коштів, не заборонених чинним  законодавством  України;

вносити на розгляд керівництва (педагогічної, піклувальної рад) закладу пропозиції щодо зміни  типу закладу, його статусу, вдосконалення умов організації життєдіяльності дітей, організаційно-господарських питань, які мають бути розглянуті керівництвом закладу в місячний термін і результати розгляду доведені до відома батьків;

звертатися до завідувача, педагогів, піклувальної, або педагогічної ради закладу щодо роз’яснення стану і перспектив роботи закладу дошкільної освіти та з окремих питань, що турбують батьків;

за необхідності заслуховувати звіти комітетів і надавати допомогу щодо поліпшення їх роботи;

скликати позачергові загальні  збори батьків(конференції);

створювати благодійні фонди відповідно до чинного законодавства, у т.ч. контролювати надходження і розподіл грошей, брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих фондів;

надавати пропозиції  директору (завідувачу) закладу щодо виділення  з благодійного фонду матеріальної допомоги вихованцям закладу та стимулювання діяльності педагогічних працівників закладу;

сприяти покращенню харчування вихованців закладу;

сприяти дотриманню санітарно-гігієнічних та матеріально-технічних умов функціонування закладу;

брати участь у прийнятті рішень стосовно організації оздоровлення  вихованців закладу;

сприяти організації інноваційної та експериментальної діяльності дошкільного  закладу.

Голова комітету закладу є членом педагогічної ради закладу. Він може брати участь у засіданнях педагогічної ради закладу під час розгляду питань, віднесених до компетенції комітету, з правом дорадчого голосу.

8.10. У закладі дошкільної освіти може діяти піклувальна рада – орган самоврядування, який формується з представників органів виконавчої влади, підприємств,установ, закладів освіти, організацій, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективності роботи закладу дошкільної  освіти. Піклувальна рада (у складі 7-15 осіб) створюється за рішенням загальних зборів закладу дошкільної освіти. Члени піклувальної ради обираються на загальних зборах  закладу дошкільної освіти і працюють на громадських засадах. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради.  Кількість засідань визначається їх доцільністю, але, як правило, не менше ніж чотири рази на рік.

Основними завданнями піклувальної ради є:

- співпраця з органами виконавчої влади.  підприємствами, установами, закладами  освіти, організаціями, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов утримання дітей у закладі дошкільної освіти;

- сприяння зміцненню матеріально-технічної, культурно-спортивної, лікувально-оздоровчої бази закладу дошкільної освіти;

- сприяння залученню додаткових джерел фінансування закладу дошкільної освіти;

- сприяння організації і проведенню заходів, спрямованих на охорону життя та здоров’я учасників освітнього процесу;

- організація дозвілля та оздоровлення дітей закладу дошкільної освіти;

- стимулювання творчої праці педагогічних працівників;

- всебічне зміцнення зв’язків між родинами дітей та закладом дошкільної освіти;

- сприяння соціально-правовому захисту учасників освітнього процесу.

9.   МАЙНО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

9.1.Майно та земельна ділянка закладу дошкільної освіти належить до комунальної власності Лихівської селищної об`єднаної  територіальної громади  П`ятихатського району  Дніпропетровської області в особі Лихівської селищної ради  П`ятихатського району  Дніпропетровської області і закріплюється за  закладом дошкільної освіти на праві оперативного управління.

 9.2. Майно  закладу дошкільної освіти становлять виробничі, невиробничі фонди,  інші цінності, що знаходяться на балансі закладу.


10. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

10.1. Фінансово-господарська діяльність закладу освіти здійснюється відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, законів про бюджет, власність, місцеве самоврядування та інших нормативно-правових актів.

10.2. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази закладу освіти фінансуються за рахунок коштів засновника.

10.3.  Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти можуть бути кошти:

відповідних бюджетів (для державних і комунальних закладів) у розмірі, передбаченому нормативами фінансування;

батьків або осіб, які їх замінюють;

добровільні пожертвування і цільові внески фізичних та   юридичних осіб.

– плата за надання освітніх та інших послуг відповідно до укладених договорів

10.4. Заклад освіти може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Засновник закладу освіти має право затверджувати переліки платних освітніх та інших послуг, що не увійшли до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.


10.5. Заклад дошкільної освіти за погодженням із засновником має право:

придбати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно;

отримувати допомогу від підприємств, установ, організацій або фізичних осіб;

здавати в оренду приміщення, споруди, обладнання юридичним або фізичним особам для провадження освітньої діяльності згідно із законодавством;

статистична звітність про діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до законодавства України;

порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку в закладі дошкільної освіти визначається законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковується заклади дошкільної освіти.

        За рішенням засновника закладу бухгалтерський облік здійснюється через фінансово-економічний відділ виконавчого комітету Лихівської селищної ради П’ятихатського району Дніпропетровської області.

11. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

11.1 Державний нагляд (контроль) за діяльністю закладу здійснюється центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти та її територіальними органами відповідно до Закону України «Про освіту». Інституційний аудит включає планову перевірку дотримання ліцензійних умов.  Інституційний аудит може бути проведений за ініціативою засновника, керівника закладу дошкільної освіти або піклувальної ради закладу дошкільної  освіти у випадках передбачених чинним законодавством.

11.2.Заклад дошкільної освіти підпорядкований і підзвітний виконавчому  комітету Лихівської селищної ради.

11.3.Зміст, форми, періодичність контролю, не пов’язаного з освітнім процесом, встановлюється  виконавчим  комітетом Лихівської селищної ради, згідно з чинним законодавством;

11.4. Контроль за іншими сторонами діяльності закладу освіти здійснює державна фіскальна служба, контрольно-ревізійні органи відповідно до чинного законодавства.

11.5. Громадський нагляд (контроль) у системі дошкільної освіти здійснюється суб’єктами громадського нагляду (контролю).

11.6.Безпосередньо в закладі  дошкільної освіти громадський нагляд (контроль) може проводитися виключно з дозволу керівника закладу дошкільної освіти, крім випадків, встановлених законодавством.


12. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У СФЕРІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

12.1.Працівники закладу  дошкільної освіти, що винні у порушенні законодавства про дошкільну освіту, несуть відповідальність у порядку, встановленому законами України.

12.2. Невиконання закладом дошкільної  освіти ліцензійних умов може бути підставою для позбавлення його ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти.

 

13. РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЛІКВІДАЦІЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

  13.1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію закладу дошкільної освіти приймає засновник. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником. З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходить уповноваження щодо управління   закладом дошкільної освіти.

  13.2. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно навчального закладу, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і передає його засновнику.

   13.3. У випадку реорганізації права та зобов’язання закладу дошкільної освіти переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства.

   13.4. Ліквідація закладу дошкільної освіти відбувається у формах позбавлення його статусу закладу дошкільної освіти та статусу юридичної особи відповідним органом державної виконавчої влади або засновником, згідно з чинним законодавством.

   13.5. При реорганізації чи ліквідації закладу дошкільної освіти, працівникам, які  звільняються або переводяться, гарантується дотримання їхніх прав та інтересів відповідно до законодавства України про працю.


Секретар селищної ради                                                                 Т.Л.Сельніцька


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux