Лихівська селищна рада
П'ятихатський район Дніпропетровська область
Проекти рішень
від 28 січня 2019р.№ 
Про звіт в.о. старости Савченко Л.М. про роботу за 2018 рік
Опубліковано 28 січня 2019

     Відповідно до частини 3 ст. 54¹ Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши звіт в.о. старости Савченко Л.М. за 2018 рік, ураховуючи висновки постійних комісій, селищна рада вирішила:


      Звіт в.о. стрости Байдаківського старостинського округу  Савченко Л.М. за 2018 рік взяти до відома.

Селищний  голова                                                                           Л.С.ГОРБЕНКО

 

Звіт

про роботу  в. о. старости Байдаківськогостаростинського округуЛихівської об’єднаної територіальної громади

                                                                                                                                                                              за 2018 рік

Керуючись Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про службу в органах місцевого самоврядування»,  «Про статус депутатів місцевих рад», Статутом Лихівської об’єднаної територіальної громади, Регламентом  Лихівської селищної ради, Положенням про старосту сіл Лихівської селищної об’єднаної територіальної громади та іншими нормативно-правовими актами, що визначають порядок діяльності та взаємовідносин з Лихівською ОТГ, звітую про роботу в.о. старости Байдаківськогостаростинського округу за 2018 рік.

    В Байдаківськийстаростинський округ входять вісім населених пунктів, а саме: с. Байдаківка, с. Грамівка, с. Григорівка, с.Червона Гірка, с. Володимирівка, с.Яковлівка, с. Цвіле, с. Миронівка. Станом на 01.01.2018 року налічується - 403 домогосподарства, проживає 764мешканців, з них:

Дошкільного віку-33

Шкільного віку- 91

Працездатного населення-414

Пенсіонери-226

Міграційний рух населення станом на 01.01.2019 року в межах старостинського округу, а саме:

прибуло-49 чол.

вибуло-35 чол.

Уточнення адреси – 112 чол.

Народилось- 3

Померло- 10

Соціальний захист населення.

На території Байдаківськогостаростинського округу проживають:

Багатодітних сімей-15( в яких проживає 47 дітей)

Під опікою- немає

Учасників АТО- 3 чол.

Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС- 2 чол.

Воїни-інтернаціоналісти-6 чол.

Одинокі громадяни похилого віку, які потребують догляду соціальними службами-10 чол. та перебувають під доглядом соціальних працівників-10 чол.

Діти-інваліди-4 чол.

Територія Байдаківськогостаростинського округу становить всього 10625,14 га.

Населені пункти  округу займають площу - 485,806 га.

Кількість ділянок для ведення присадибного господарства становить- 464 шт.

Площа сільськогосподарських угідь за межами населених пунктів -7431,75 га ріллі. Всього паїв - 684 шт.

Середній розмір паю по колишньому КСП- Кірова-7,39 га, по колишньому КСП Леніна  - 8,6 га.

Пасовища становлять-940,99 га

Сіножаті- 395,20 га

Одноосібників обліковується- 52 чол., які обробляють 458,4643 га.

ФОПів- 16 шт., які обробляють 1915,9187 га.

Фермерських господарств – 7 шт., які обробляють 360,9298 га.

Юридичних підприємств- 3 шт., які обробляють 3625,8015 га.

Сільськогосподарське виробництво є основною економічною складовою старостинського округу.

На території Байдаківськогостаростинського округу працюють заклади освіти, культури та охорони здоров’я, а саме:

Комунальний заклад Байдаківська філія КЗ «Лихівський опорний заклад загальної середньої освітиЛихівської селищної ради», де навчається -  31 учень.

В  Комунальному закладі Яковлівської філії КЗ  «Лихівський опорний заклад загальної середньої освітиЛихівської селищної ради» навчається - 22 учні.

Заклади культури:

Комунальний заклад «Байдаківський сільський будинок культури» Лихівської селищної ради, в якому діє художній колектив української пісні «Дивоцвіт», гуртки для дорослих, дітей і підлітків,  тренажерний зал- «Гармонія» та два більярд – клуби «Фенікс» та «Олімп» .

Комунальний заклад «Яковлівський сільський клуб» Лихівської селищної ради, в якому діє художній колектив української пісні «Яковлівчани», більярд – клуб, теніс-зал, фітнес-група, проводиться гурткова робота.

Комунальний заклад «Володимирівський сільський клуб» Лихівської селищної ради, в якому проводиться виїзний прийом громадян та збори громади села, працює клуб за інтересами.

Холодіївська сільська бібліотека-філіал №31  обслуговує населення всього старостинського округу, де  обліковується  501 читач. Фонд сільської бібліотеки становить 7600 екземплярів різної літератури. За спонсорські кошти передплачуються   періодичні видання. Працює гурток «Умілі руки». Жителі Байдаківськогостаростинського округу прийняли активну участь в акції, яку проводила наша Лихівська селищна рада «Подаруй бібліотеці книгу», подарували  176 книг.

Байдаківський Фельдшерський пункт надає медичні послуги жителям семи населених пунктів  та фактично обслуговував  621 чол. Станом на 01.01.2019 року з сімейним лікарем підписано 424 декларацій про вибір лікаря  з надання первинної медичної допомоги.

Працює відділення зв’язку Укрпошта в с. Байдаківка, яка обслуговує села Байдаківку, Григорівку, Грамівку, Червону Гірку, Володимирівку, а в селах Яковлівка та Цвіле працює пересувне відділення Укрпошти.

 Магазинів на території - 5, які забезпечують населення необхідними продуктами харчування та промисловими товарами.

За період роботи в.о. старости Байдаківськогостаростинського округу я представляла інтереси населених пунктів у виконавчих органах селищної ради, забезпечувала зберігання офіційних документів старостинського округу, доступ до них, вирішувала питання за дорученням селищного голови, пов’язані з діяльністю ради, установ та організацій на території округу, виконувала доручення виконавчого комітету ради, інформувала про виконання доручень.

Здійснювала особистий прийом громадян старостинського округу, вела облік та контроль за розглядом і вживання заходів на скарги і заяви громадян. Здійснювала моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти,  фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу.За період 2018 року мною, під час особистого або виїздних прийомів, було прийнято та розглянуто 29 звернень громадян: 5 із них з питань аграрної політики та земельних відносин, 13- з питань транспорту та зв’язку, 2- з питань соціального захисту, 5-з питань охорони здоров’я, 4-інші.

Проводила збори членів громади в населених пунктах старостинського округу, допомагала в оформленні документів цих зборів, вносила пропозиції до порядку денного зборів.

Організовувала виконання рішень зборів громади населених пунктів та здійснювала моніторинг їх виконання. Серед актуальних питань розглядали:

1.Забезпечення питною водою населення с. Яковлівка, с. Цвіле та Яковлівську філію І-ІІ ст.

2. Про надання медичних послуг населенню сілЯковлівка,  Цвіле, Володимирівка, Григорівка, Грамівкасімейним лікарем та фельдшером.

3 Про   забезпечення медичними препаратами жителів  населених  пунктів  старостинського округу.

4. Про транспортне сполучення між населеними пунктами громади та м. П’ятихатки.

5. Про розчищення доріг комунальної власності та між населеними пунктами в зимовий період.

6. Про створення Громадської неприбуткової  організації рибалок-любителів.

7.Про охорону громадського порядку в населених пунктах округу.

8. Про стан благоустрою населених пунктів округу та інші.

Сприяла виконанню на території Байдаківськогостаростинськогоокругу Лихівської ОТГ Програми соціально-економічного та культурного розвитку, затвердженої рішенням сесії селищної ради. Вела облік пропозицій членів громади з питань соціально-економічного  та культурного розвитку населених пунктів Байдаківськогостаростинського округу .

Забезпечувала ведення обліку громадян, які постійно або тимчасово проживають на території старостинського округу. Надавала довідки, довідки – характеристики фізичним та юридичним особам, які проживають на території старостинського округу в межах наданих повноважень.

Видано довідок – 647шт., з них довідок – характеристик – 12шт..

Здійснювала нотаріальні дії. За звітний період складено 10 заповітів, 4 - заяви про відмову на оформлення спадщини, 21-доручення. Засвідчувала документи на вірність копій.

 Здійснювала моніторинг за дотриманням на території старостинського округу громадського порядку, станом виконання встановлених  рішенням селищної ради  «Правил з питань благоустрою території  населених пунктів  територіальної громади», забезпечувала чистоту і порядок. На території населених пунктів  організовували суботники по благоустрою, Дні довкілля. Приведено в належний санітарний стан території навчальних закладів, закладів культури, БайдаківськогоФПу,братських могил, автобусних зупинок,прибудинкових територій, кладовища, узбіччя доріг. Проводився ремонт вуличного освітлення. Активно та добросовісно  працювали працівники з благоустрою – 6 чол., контролювала їх роботу.

Контролювала дотримання правил використання  об’єктів комунальної власності територіальної громади, що розташовані на території Байдаківськогостаростинського округу.

Не допускала на території населених пунктів дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади та держави. Дотримувалась правил службової етики встановлених законодавчими актами України.

Працювала не одна. В адмінприміщенні старости працюєспеціаліст ІІ категорії відділу Центру надання адміністративних послуг, який допомагає  мешканцям в оформленні субсидій,   забезпечує військовий облік військовозобов’язаних  та призовників, веде облік та зберігання погосподарськихкниг, в кількості  -12 шт., здійснює реєстрацію місця проживання та зняття з реєстрації жителів та інші паспортні дії.

Працює   спеціаліст ІІ категорії відділу з питань ЖКГ, транспорту, благоустрою, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунального майна.

В адмінприміщенні старости розміщена Холодіївська сільська бібліотека-філія №31 та відділення Укрпошти.

В Байдаківськомустаростинському окрузі 2018 рік можна назвати роком розвитку освіти в нашій громаді, тому що  за період роботи з бюджету Лихівської селищної ради найбільше коштів було виділено на заклади освіти, а саме на Байдаківську та Яковлівську філії КЗ «Лихівський опорний заклад загальної середньої освіти Лихівської селищної ради».В навчальних закладах було обладнано класні кімнати 1 класу, як Нової Української школи, а саме: придбано комплекти мультимедійного обладнання (інтерактивні дошки, ноутбуки,проектори, меблі для кожного учня, магнітні та маркерні дошки,наочність,конструктори,  конструктори «Лего», настільні розвивальні ігри,підписка періодичних видань для учнів та вчителів  шкіл,  миючі засоби, канцтовари). В Байдаківській філії проведено ремонт шкільного автобуса«Газель», придбаний принтер, комп’ютери  та музична апаратура, виділено кошти на проведення поточного ремонту внутрішнього приміщення школи.

 В Яковлівській філії за кошти місцевого бюджету повністю замінено вікна та двері в приміщеннях школи, а саме встановлено  25 металопластикових  вікна та 3 металопластикових дверей.

Для всіх учнів навчальних закладів Байдаківськогостаростинського округу  з бюджету селищної ради були придбані новорічні подарунки, на День Святого Миколая подарунки отримали діти-інваліди. В усіх навчальних закладах за бюджетні кошти організоване гаряче харчування для учнів початкових класів та пільгової категорії, вчасно виплачується заробітна плата працівникам навчальних закладів, а за сумлінне виконання своїх посадових обов’язків – премія, вчасно проплачуються комунальні послуги та придбання твердого палива. З КЗ «Лихівський опорний заклад загальної середньої освіти Лихівської селищної ради» передано в Яковлівську та Байдаківську філії меблі та електрична плита в їдальню.

На високому методичному рівні проводилась у закладах культури навчально-виховна робота. Учні філій приймали активну участь у заходах, які проводила Лихівська селищна рада , а саме: «Зірка Різдва», де учениця Байдаківської філії Тарасенко Ірина зайняла ІІ місце, учениця Яковлівської філії Ношкіна Аня зайняла ІІІ місце, «Z-фір»-3 учнів Яковлівської філії приймали участь, математичне свято в Лихівській ЗШ для учнів 5-9 класів, математичне свято в Райдужнянській філії для учнів 1-4 класів, День захисту дітей (майстер-класи, виступи учнів), заходи до 75 -річчя визволення території від нацистів у Другій Світовій війні, конкурс з природоохоронної роботи, в якому Яковлівська філія зайняла І місце, конкурс «Благоустрій території», де Яковлівська філія зайняла І місце серед закладів освіти Лихівської ОТГ, конкурс «Лист ветерану», де учень Байдаківської філії Чорнуський Максим зайняв І місце та в  інших заходах, які проводились на базі філій.

Не залишились осторонь і заклади культури. З бюджету селищної ради вчасно проплачуються енергоносії, придбане тверде паливо для опалення приміщень, вчасно здійснювали виплату заробітної плати працівникам.

 В Байдаківськийсільський Будинок культури придбано одяг сцени за бюджетні кошти, а за спонсорські кошти влітку зроблено поточний ремонт внутрішнього приміщення закладу. Впродовж  року заклади культури безперебійно працювали, активно проводили заходи до всіх державних свят та згідно планів роботи. Приємно, що в січні 2018 року художній колектив «Яковлівчани» Яковлівського сільського клубу презентували наш Байдаківськийстаростинський округ Лихівської селищної радина фестивалі вертепів «Різдвяна Зірка» у Софіївській ОТГ, зайняли ІІ призове місце та отримали грошовий сертифікат.

 У Байдаківському Будинку культури за сприяння депутата Дніпропетровської обласної ради Ісаєва Г. М. , виконавчого комітету Лихівської селищної ради, депутатів місцевої ради та сільгоспвиробників було реалізовано проект «Будинок культури – це дім, в якому міцніють голоси, таланти  та душі», а саме відкрито тренажерну залу  та два більярд-клуби. Влітку в БайдаківськомуСБК працював кінотеатр під відкритим небом, де здійснювався  показ кінофільмів та мультфільмів для дорослих та дітей.

Жителі Байдаківськогостаростинського округу приймали активну участь у волонтерському русі, тож депутат селищної ради Тітов А.М. неодноразово отримував подяки, а в грудні 2018 року до Дня Волонтера почесну медаль «Патріот України» від Народного депутата України О. Кришина, нагрудний знак від батальйону Айдар та грамоту від  Голови П’ятихатської РДА та голови П’ятихатської районної ради,також  учнів та вчителів Яковлівської філії було нагороджено грамотою Голови П’ятихатської РДА та голови П’ятихатської районної ради за волонтерство.

За звітний період багато заходів зроблено за спонсорські кошти сільськогосподарських виробників.Впродовж року  приведені в належний вигляд чотири братські могили в населених пунктах, автобусні зупинки, кладовища, узбіччя доріг, зусиллями сільгоспвиробників розгортались автомобільні догори обласної та комунальної власності від снігу. В  Байдаківському СБК проведено внутрішній ремонт приміщення, придбано новий костюм Святого Миколая. Надавалась  благодійна допомога на проведення заходів до святкових дат, Дня людей похилого віку та інші.

 За сприяння депутата Дніпропетровської обласної ради Ісаєва Г.М. за кошти  субвенціїз обласного бюджету бюджетам об’єднанихтериторіальних громадна виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2018 роціпридбано два кольорові принтери на Яковлівську та Байдаківську філії.

В навчальні  заклади округу за спонсорські кошти придбано мікрохвильовку, електрочайник, мікрофон, Wi-Fiроутер, класні журнали та журнали для індивідуального навчання, мотокосу, канцтовари, матеріали для гурткової роботи, прапори, посуд в їдальню, матеріали для поточного ремонту приміщення, лампочки та інші матеріали необхідні для виробничого процесу. В Байдаківській філії здійснено дороговартісний ремонт ганку за спонсорські кошти ФОП Мидловець Т. А.

Впродовж року велику увагу було надано організації дозвілля населення на водних об’єктах. Цьому сприяло утворення    Громадської  неприбуткової організації рибалок-любителів  «Водні простори», яка з квітня 2018 року опікується Червоногірським, Новим та Луківським ставками. Більше ніж на  100 тис.грн проведено зариблення ставків, вапнування, благоустрій прибережної зони. Окрім того, за спонсорської допомоги депутата Дніпропетровської обласної ради Ісаєва Г.М. та сільгоспвиробників  на Червоногірському ставку зроблено зону відпочинку, пляждля купання. Проводились змагання зі спортивної риболовлі та свято Івана Купала.

Особисто за підтримку в роботі  та благодійні внески дякую Депутату Дніпропетровської обласної ради Ісаєву Г.М., депутатам селищної ради Тітову А.М., Заплаві А.П., Перепелиці М.Ю. та всім сільгоспвиробникам, які відкликалися та надали матеріальну допомогу.

 Дякую за співпрацю члену виконавчого комітету Щербак Л.П. та іншим ветеранам місцевого самоврядування до яких звертаюсь за мудрою порадою і вони жодного разу не відмовили.

 

В 2019 році планую:

1. Сприяти утворенню та діяльності органів самоорганізації населення;

2. За підтримки депутатів, організувати оповіщення  та інформування мешканців населених пунктів про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації чи небезпечної події;

3. Сприяти створенню комунального закладу;

4.Відновити роботу медичного пункту з підключенням його до електромережів с. Яковлівка для надання мешканцям медичної допомоги;

5. Сприяти вирішенню питання забезпечення жителів населених пунктів медичними препаратами;

6. Сприяти забезпеченню належного транспортного сполучення між населеними пунктами та центром громади, районним центром.

7. Сприяти розвитку кооперативного руху;

8. Сприяти встановленню спортивних вуличних тренажерів в населених пунктах громади;

9. Покращити якість вуличного освітлення в населених пунктах громади;

10. Сприяти вирішенню питання ремонту доріг комунальної власності в населених пунктах округу;

10. Сприяти кращому соціально- економічному та культурному розвитку території Байдаківськогостаростинського округу, поповненню бюджету, покращення матеріально-технічної бази закладів культури, освіти, охорони здоров’я, покращення інфраструктури території.

Щиро дякую всім, хто долучається до розвитку округу, небайдужій та активній молоді, платникам податків, депутатам обласної, районної та селищної ради, виконкому селищної ради, громадським активістам, працівникам бюджетної і комунальної сфери за сумлінну працю та активну життєву позицію.

В.о. старости                                                                    Савченко Л.М.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux