Лихівська селищна рада
П'ятихатський район Дніпропетровська область
Рішення виконкому
від 24 липня 2019р. № 45
Про стан проведення літнього оздоровлення дітей в КЗ «ДНЗ «Журавлик»»
Опубліковано 29 липня 2019

З метою створення сприятливих умов для якісного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей, забезпечення їх змістовного дозвілля та створення необхідних умов для фізичного, психологічного, соціального та морального здоров’я дітей, відповідно до законів України від 4 вересня    2008 року № 375-VІ „Про оздоровлення та відпочинок дітей” (зі змінами), від 5 березня 2009 року № 1065-VІ „Про Загальнодержавну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини”, керуючись ст. 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет селищної ради вирішив: 

1. Інформацію про роботу комунального закладу «ДНЗ «Журавлик» Лихівської селищної ради» з  оздоровлення  дітей в літній період 2019 року  прийняти до відома.

2. Завідуючій КЗ «ДНЗ «Журавлик» Сивуліч С.В:

2.1 Продовжити роботу щодо забезпечення  належного догляду за дітьми, їх режиму харчування, денного відпочинку, здійснення виховного процесу, змістовного дозвілля дітей упродовж  літнього оздоровчого періоду 2019 року.

2.2 Приділяти особливу увагу профілактиці дитячого травматизму та запобіганню нещасним випадкам.

2.3 Посилити контроль за створенням належних умов для охорони життя і здоров’я дітей, якісного харчування, за дотриманням санітарних, протипожежних правил, правил порядку проведення екскурсій.

3. Відділу з питань освіти, культури, туризму, молоді, спорту та соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді ( Горнова О.М.) продовжити контроль за  проведенням оздоровлення дітей влітку у КЗ «ДНЗ«Журавлик» Лихівської селищної ради».

4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника селищного голови Горб Т.І.

 

Голова    виконкому                                                                      Л.С.Горбенко


Інформація

про  роботу ДНЗ «Журавлик» з літнього оздоровлення дітей

 

  Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» (ст.19), Положення про дошкільний навчальний заклад, наказу Міністерства освіти і науки України від 07.02.2014 №121 «Про забезпечення права дітей на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освіти», розпорядження селищного голови від 03.05.2019 №64-р-19 «Про організацію літнього оздоровлення дітей у КЗ ДНЗ «Журавлик», наказу по закладу від 22.05.2019 №02  «Про підготовку та проведення літнього оздоровлення дітей в дошкільному закладі», згідно плану роботи дошкільного навчального закладу «Журавлик», з метою забезпечення ефективного оздоровлення дітей дошкільного віку, дошкільний навчальний заклад  «Журавлик» з 01 червня по 31 серпня  переведено на режим літнього оздоровлення.

Оздоровленнядітей у літнійперіод – складова частина роботи дошкільного навчального закладу, тому колективом дитсадка прикладається максимум зусиль для того, щоб дитяче дозвілля у цей період було змістовним, веселим та цікавим.

Протягом оздоровчого періоду перед дошкільним закладом поставлено важливу мету – створити умови для забезпечення оздоровлення, збереження життя дітей та подальшого формування їхньої життєвої компетентності.

З огляду на це всі працівники дошкільного закладу спрямували свої зусилля на розв’язання важливих завдань. Зокрема:

· дотримуватися розпорядку дня, враховуючи чергування фізичних та психічних навантажень і відпочинку, забезпечувати максимальне перебування на свіжому повітрі, відповідну тривалість сну для дітей відповідної вікової категорії;

· проводити санітарно-гігієнічні процедури, дотримуючись санітарно-гігієнічних норм;

· забезпечувати достатню рухову активність дітей впродовж дня;

· організовувати збалансоване, збагачене вітамінами харчування та раціональний питний режим.

Освітні завдання роботи дошкільного закладу в оздоровчий період :

1. Забезпечити сприятливі умови для зміцнення здоров’я дітей шляхом використання здоров´я збережувальних технологій, продовжувати  формувати валеологічний світогляд.

2. Дотримуватися розпорядку дня, враховуючи чергування фізичних, психічних навантажень та відпочинку. Забезпечити максимальне перебування на свіжому повітрі, достатню рухову активність дітей.

3. Проводити загартувальні процедури, дотримуючись санітарно-гігієнічних норм.

4. Закріплювати та розширювати уявлення дітей про навколишній світ, розвивати зв’язне мовлення, творчі здібності.

Дошкільним закладом заздалегідь проведено необхідну підготовчу роботу до початку оздоровлення дітей. Сформовано робочу комісію з представників колективу закладу, нею здійснено огляд приміщень та території з метою перевірки створення безпечних умов перебування дітей в дошкільному закладі протягом оздоровчого періоду.

Протягом літнього періоду здійснено благоустрій всієї підпорядкованої дошкільному закладу території, частково відремонтовано та пофарбовано наявне ігрове та фізкультурно-спортивне обладнання на дитячих майданчиках усіх вікових груп, проведено генеральне прибирання всіх групових кімнат та службових приміщень.

На виробничій нараді з усіма працівниками дитсадка обговорено питання щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму в закладі протягом оздоровчого періоду, виконання інструкції з безпеки життєдіяльності дітей, здійснення контролю за недопущенням випадків дитячого травматизму та харчових отруєнь.

Проведено планові інструктажі з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки з усіма категоріями працівників закладу. педпрацівникам надано рекомендації щодо організації загартування дітей влітку, проведення оздоровчих заходів з дітьми в режимі дня.

На літній період дошкільний заклад переведено на літній режим роботи: навчально-виховний процес розвантажено, перевага надається заняттям художньо-естетичного, мовленнєвого, еколого-природничого, валеологічного та фізкультурно – оздоровчого напрямку; забезпечується активний руховий режим дітей протягом дня; раціон харчування дітей збагачено вітамінами за рахунок щоденного вживання свіжих фруктів, соків.

Літо для наших малюків  розпочалося святом до Дня захисту дітей. Цього дня малюки мали можливість ще й гарно відпочити, вони прийняли участь у конкурсі малюнків на асфальті. З задоволенням переглянули концертну програму дітей – випускників дитячого садочка.

           Діяльність дошкільного навчального закладу у літній період спрямовується на організацію змістовного, різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього активного відпочинку, закріплення, уточнення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через різні види дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної.

Щоденний ранковий прийом дітей розпочинається з ранкової гімнастики на свіжому повітрі, що вводить дітей у загальний ритм життя та створює їм гарний настрій. Перша половина дня присвячується організованій навчально-пізнавальній, ігровій, фізкультурно – оздоровчій діяльності дітей. У літній час значна увага приділяється проведенню на свіжому повітрі ігор з піском, водою, повітрям. Літня пора сприяє активнішому контакту з природою через екскурсії, спостереження, дослідницько – пошукову роботу, проведення народних ігор.

   Проблеми оздоровлення дошкільнят, зміцнення та збереження їхнього здоров’яніколи не втрачають своєї актуальності, тому в літній період оздоровчо-профілактична робота в дитсадку спрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя, формування життєво-необхідних рухових умінь, навичок та фізичних якостей, формування культури здоров’я. Після денного сну проводяться комплекси гігієнічної гімнастики, до складу якої входили загально розвиваючі вправи, вправи для профілактики плоскостопості та порушень постави. Щоденно в кожній віковій групі плануються рухливі ігри, що в свою чергу забезпечує активний руховий режим протягом дня.

  Збереження та зміцнення здоров’я дітей неможливе без валеологічної освіти дошкільнят та навчання їх поводження у надзвичайних ситуаціях. Відповідно до Концепції неперервної валеологічної освіти в Україні, роботу педагогічного колективу в літній період спрямовано на формування у дітей елементарних уявлень, понять та знань про складовіз доров’я людини та вплив довкілля на його зміцнення, формування практичних умінь та навичок для зміцнення здоров’я людини, виховання у дітей інтересу до зміцнення свого здоров’я. Ці завдання вирішуються в процесі різних видів діяльності: заняття, ігрова діяльность, бесіди, екскурсії, наочні форми роботи тощо. Ефективність оздоровчої роботи визначається  правильно спрямованою роботою з батьками з данного питання. Під час консультацій, через оформлення батьківських куточків вихователі інформують родини про їх вплив на формування фізичного здоров’я дітей.

Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб є повноцінне харчування. Організація харчування дітей в літній період здійснюється згідно Постанови КабінетуМіністрівУкраїни № 1591 від 22.01.2004 року «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», а також «Інструкції про організацію харчування дітей в ДНЗ», чинних санітарних норм та правил.

 На літній період в закладі встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски (проденне меню), добові проби, призначені відповідальні особи за організацію харчування. Дотримуються вимоги чинного законодавства щодо встановлення батьківської плати за харчування дітей в дитячих садках.Харчодень  на оздоровчий період становить – 25 грн. Кожного дня 0  10 годині ранку організовується другий сніданок – діти отримують свіжі соки, яблука, а під час обіду їх харчовий раціон доповнюється свіжими овочами. Виконання норм харчування за І півріччя становить 74%.


Начальник відділу з питань освіти                           О.М.ГОРНОВА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux